Пет01182019

Последна промена08:42:23 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Стојаноски: Празниците да поминат мирно!

Стојаноски: Празниците да поминат мирно!

Сподели

Градоначалникот повика празнувањето на празникот Василица -Правослана Нова година да помине  во најдоар ред.

Помалку алкохол и избегнување на инциденти.

-„Се е средено само сме во очекување добро да помини и празникот Василица и се разбира една мала опомена до граѓаните затоа што знаеме што се случува за тој праник да немаме премногу пиење и инциденти и да помини се онака како и изминативе денови кои ги вклопивме во агендата од 20 до 20 мирно и нетензично“ , вели Јован Стојаноски градоначалник на Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK