Вто11202018

Последна промена07:59:52 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Наука и Живот Живот Водици неработен ден - уште еден продолжен викенд

Водици неработен ден - уште еден продолжен викенд

Сподели

19 Јануари - празникот Богојавление Водици е неработен ден за граѓаните од православна веросиповед.

Петок 19 јануари неработен, што значи уште еден продолжен викенд. 

Охрид очекува илјадници гости да го следат осветувањето на водите на Охридското езеро. Светиот крст ќе се фрла во 10 часот после утрената богослужба од каде верниците со литии ќе се спуштат на градското пристаниште. 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK