Пет10192018

Последна промена10:41:53 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Роднинска нетрпеливост завршила со напад со нож

Роднинска нетрпеливост завршила со напад со нож

Сподели

Меѓусебната нетрпеливост помеѓу двајца роднни во Охрид, завршила со напад со нож и тешка телесна повреда.

Според соопштението ов МВР, настанот се случил вчера во 17,15 часот во Охрид кога дошло до меѓусебна расправија помеѓу А.Х. (55) од Охрид и неговиот роднина У. Х. (60). Притоа, А. Х. со нож го прободел У. Х. во пределот на раката и главата. Повредениот бил пренесен во Медицински центар -Охрид, но поради сериозноста на повредите бил препратен во Клиничкиот центар-Скопје,додека А.Х бил приведен во СВР-Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK