Пет10192018

Последна промена10:41:53 PM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Велештанец уценувал охриѓанка

Велештанец уценувал охриѓанка

Сподели

43 годишен жител од струшкото село Велешта, со компромитирачки фотографии уценувал 24 годишна охриѓанка со цел да прифати љубовна врска. Тој заработил кривична пријава.

Според полициското соопштение од Министерството за внатрешни работи, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “уцена“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.И (43) од струшкото  село Велешта.Пријавениот, во неколку  наврати на М.М (24) од Охрид и се заканувал дека ќе објави непристојни компромитирачки фотографии и видео материјал доколу не прифати љубовна врска. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK