Сре12122018

Последна промена07:40:10 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Полицијата и царината дискутираа за возилата со странски таблици

Полицијата и царината дискутираа за возилата со странски таблици

Сподели

Во СВР Охрид, денеска беше одржан работен состанок со претставници на Царинската управа на Република Македонија.

Работната средба имаше информативно-координативен карактер со цел размена на искуства и поуспешно откривање на царински прекршоци при управување на физичките лица на патнички автомобили со странски регистарски ознаки кои подлежат на Законот за царина.
Претставниците на СВР Охрид и на Царинската управа договорија засилени мерки во сообраќајот на целото подрачје и интензивни контроли на терен кон лицата кои бесправно управуваат патнички моторни возила со странски регистарски ознаки. Со цел поголема успешност на предвидените активности, договорени се зачестени едукации на сите полициски службеници кои понатаму ќе треба да ги преземаат мерките на целото подрачје што го покрива СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK