Нед12092018

Последна промена11:17:42 AM

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Излизгани камиони и колона возила на Буково

ФОТО: Излизгани камиони и колона возила на Буково

Сподели

Два камиони  излизгани на превојот Буково.  Заглавените тешки товарни возила го блокираа патот.

Поради нив  има поголема колона возила, кои чекаат  расчистување на патот. Екипите на Македонија пат и полицијата излегоа на терен за расчистување на состојбата на патот.

Охриднет.ком

 

 

На патот кон превој Буково нормализиран е сообракјајот за патнички автомобили. Сеуште важи забраната за движење на тешки товарни возила. Екипи на СВР Охрид остануваат на терен

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK