Пет02152019

Последна промена12:36:29 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО+Видео: Охрид под снег надлежните на терен

ФОТО+Видео: Охрид под снег надлежните на терен

Сподели

Од попладнево во Охрид силно вее снег. Според слободните проценки наврнаа околу 15 сантиметри снег во централното градско подрачје.

Екипите на Охридски Комуналец се на терен и ги расчистуваат улиците, Речиси повеќето улици се проодни. Прооден е и патот кон Свети Стефан. 

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ подготвени на терен го расчистуваат снегот за да обезбедат нормални услови за движење на автомобилите и пешаците.

Најпрвин се пристапи кон расчистување на јавните пешачки површини согласно категоризацијата и приоритет (чаршијата, стариот дел од градот, пристапни улици и степеници).

 На коловозите е делувано со абразивни средства  и расположивата механизација.      

   

ВИДЕО:        

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK