Пет02152019

Последна промена12:36:29 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Вевчани без струја, Дебрца и без струја и без вода

Вевчани без струја, Дебрца и без струја и без вода

Сподели

Невремето кошмар за жителите на Вевчани и Дебрца.

И двете општини при секое невреме се соочуваат со истт=ите проблеми. Селата се отсечени, патиштата блокирани а жителите заглавени во своите домови без струја. Од ноќеска дебрца нема ни вода, поради смрзнатите инсталации. 

Во Вевчани имало проблем со главната тарфостаница а во Дебарца биле искинати кабли и испаѓани бандери. 

Под свеќи ја минаа ноќта и чекаат од локалната власт и ЕВН да ги решат проблемите. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK