Пет02152019

Последна промена12:36:29 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец заработи кривична за предизвикување опасност од пожар

Охриѓанец заработи кривична за предизвикување опасност од пожар

Сподели

63 годишен охриѓанец предизвикал пожар и ги загрозил соседите. 

 

 Сектор за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против С.К.(63) од Охрид за сторенo кривично дело ,,Предизвикување општа опасност”. На 02.02.2018 година во Охрид во куќата каде пријавениот престојувал под кирија, истиот поради невешто користење на електричниот шпорет, предизвикал пожар, што ги зафатил предметите од покуќнината и покривот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK