Чет01172019

Последна промена11:46:50 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Протест против несериозноста на ЕВН

Протест против несериозноста на ЕВН

Сподели

Месната заедница Куратица организира масовен протест пред седиштето на ЕВН во Охрид.

 -„Целта на протестот е  да изразиме револт и предупредиме дека ЕВН конечно  треба да инвестираат во мрежата. ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ТРПИ !!! Оваа зима како и секоја претходна со денови нашите села се отсечени без електрично напојување“, појаснува Горан Ангелоски претсдател на МЗ КУратица. 

Многу села од поранешна коселска општина за време на зимските месеци остануваат со денови без напојување со електрична енергија .Целта е да им се препорача да инвестираат во мрежата.Да ставиме крај на несериозноста на ЕВН.

 

Ке се достави и писмено барање до ЕВН за санирање на катастрофалната состојба на мрежата , и рокови за нејзино оспособување.

 

Ги повикуваме сите кои го поддржуваат овој протест да се приклучат на 14.03.2018 (Среда) во 12 часот ,збирно место наспроти Охридска банка, односно до Бистро Корнер.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK