Чет01172019

Последна промена11:51:47 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Нова директорка во Заводот за кардиологија Охрид

Нова директорка во Заводот за кардиологија Охрид

Сподели

Охридскиот Завод за кардиоваскуларни заболувања доби нов директор.

На местото на Гордана Донеска дојде д-р Елена Коваческа Башуровска. Башуровска е субспецијалист кардиолог. Важи за еминентен и почитуван доктор во реномираната медицинска установа во Охрид. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK