Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид „Прличевци“ најдобри на натрпеварот по физика

„Прличевци“ најдобри на натрпеварот по физика

Сподели

Бројни награди за учениците од „Григор Прличев“ Охрид. 

 

На регионалниот натпревар по физика одржан на 10.3.2018 година во Крушево,учество зедоа ученици од основните училишта од Прилеп , Битола, Охрид, Струга, Ресен, Демир Хисар, Македонски Брод, Крушево и помалите места. Учениците од ОУ Григор Прличев од Охрид, се пласираа меѓу најдобрите, освојувајќи ги следните награди :

1. Ева Китрозоска VIII-2 одд – I награда
2. Јана Петреска IX-3 одд – I награда
3. Патар Мишов IX-1 одд – II награда
4. Анастасија Стојаноска IX-3 одд- III награда
5. Ева Бимбилоска VIII-1 одд – пофалница

Ментор на учениците е наставничката по физика Славица Јолакоска Таштаноска

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK