Вто02192019

Последна промена11:33:56 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Сообраќајка кај „Свети Еразмо“ Охрид

ФОТО: Сообраќајка кај „Свети Еразмо“ Охрид

Сподели

Тешка сообраќајна несреќа на патот Охид Струга кај манастирот Свети Еразмо.

Судрени се  Две возила. Очевидци за Охриднет.ком сведочат дека биле судрени  еден џип „хондаи“ и автомобил марка „пежо“. Судејќи по сликите предизвикана е поголема материјална штета. Од силината на ударот двете возила се излетани од коловозот. Среќа е што нема   повредени патници.  Полицијата во моментов врши увид на лице место. 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK