Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Четири килограми марихуана пронајдени во Велгошти

Четири килограми марихуана пронајдени во Велгошти

Сподели

Охридската полиција пронајде четири килограми марихуана во Велгошти.

При претрес во куќа во Велгошти,охридската полиција пронајде четири килограми марихуана.Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Ј.М.(23) од село Велгошти-охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанции и прекурсори“.
-На седми овој месец во селото Велгошти при извршен претрес во домот на пријавениот, од страна на полициски службеници биле пронајдени 4 килограми и 158 грама марихуана. Од страна на Судија на претходна постапка на пријавениот му била одредена мерка притвор во траење од 30 дена,информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK