Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Затвореник предизвикал пожар во охридскиот затвор

Затвореник предизвикал пожар во охридскиот затвор

Сподели

Вчера во охридскиот затвор бил предизвикан пожар.Пожарникарникарите го изгасиле пожарот.

Вчера во 15.45 часот во Полициската станица Охрид, вработен во Казнено поправната установа “Затвор Охрид“ пријавил дека на 12.03.2018 година во 20.20 часот во една од собите во притворското одделение, Л.М. (31) од Куманово, најверојатно со запалена цигара, запалил ќебиња и јоргани во просторијата каде бил сместен.
-Со интервенција на екипа на Територијалната противпожарна единица Охрид, како и од вработените во затворот, пожарот бил изгаснат, информира Стефан Димоски,портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK