Сре03202019

Последна промена07:00:47 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Кејот на Охридското езеро повторно под вода

ФОТО: Кејот на Охридското езеро повторно под вода

Сподели

Нивото на Охридското езеро и натаму превисоко.

Денешна кота 694,02 м.н.в. или два сантиметри над критичната кота. И при најмал ветер и бранови езерото се излева и поплавува. Градскиот кеј и вечерва е под вода. 

Високиот водостој присутен во подолго време, го зголеми нивото на подземните води па поради тоа и подрумите се под вода. 

Фото Веле Митаноски 

 

 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK