Сре03202019

Последна промена07:00:47 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Почнува изградбата на нов луксузен хотел

Почнува изградбата на нов луксузен хотел

Сподели

Нов луксузен хотел ќе се гради во населбата „Свети Стефан“ во Охрид. Во понеделник започнува изградбата на современиот хотел на оваа атрактивна локација на самиот брег на Охридското езеро.

 

Инвеститор на хотелот е реномираната охридска компанија „Зора ДОО“ Охрид.

Од првичните информации до кои дојде Охриднет.ком хотелот ќе биде на пет ката, опремен со современи содржини кои ќе нудат комфор на гостите. Ќе има спа центар и базен.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK