Сре03202019

Последна промена07:00:47 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Канео пустош пред почетокот на туристичката сезона

ФОТО: Канео пустош пред почетокот на туристичката сезона

Сподели

Атрактивната туристичка населба Канео - пустош  на прагот на туристичката сезона.

И после две недели од силните бранови  на преполното Охридско езеро  платформите  на рестораните останаа срушени. 

Угостителите се надеваа на обештетување од страна на општината или државата за огромните штети кои ги претрпеа нивните објекти, но градоначалникот  кажа дека нема да има отштета за дивоградбите. 

Повеќето тераси на платформите во самото езеро се без никаква дозвола. 

Останува на угостителите сами да ги поправаат срушените објекти.

Соња Рилковска 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK