Пет01182019

Последна промена09:01:15 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Размена на книги во организација на библиотеката и ФОН

Размена на книги во организација на библиотеката и ФОН

Сподели

Негувањето на читачката култура како централно прашање ги обедини заложбите на НУ Библиотеката „Григор Прличев” од Охрид и Факултетот за странски јазици при Универзитетот ФОН.

 

– Идејата на овај настан е овозможување размена на идеи, препораки за нови наслови, стекнување со нова книга. Вистински празник за љубопитни книгољупци. Секој посетител носи со себе една или повеќе книги кои би сакал да ги подари, а во замена од сите останати донесени книги може да направи сопствен избор на ист број книги. Настанот е денес  со почеток во 12:00 часот, информираат од универзитетот ФОН.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK