Сре03202019

Последна промена07:00:47 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кој ќе биде претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид?

Кој ќе биде претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид?

Сподели

ОК на ВМРО ДПМНЕ избира претседател. Од десеттината кандидати „битката“ во финале. Изборот е стеснет на пет долгогодишни членови на партијата. 

 

Охриднет дознава дека ова се најсериозните кандидати за чело на општинскиот комитет во Охрид. 

- Мишел Наумоски - авторитетен и  реномиран адвокат од Охрид 

- Јордан Пуроски поранешен директор на ОУ „Климент Охридски“

- Сашо Донев поранешен директор на ЈП „Нискоградба“

- Гоце Георгиески актуелен советник во Совет на општина Охрид 

- Александар  Китески вработен во комуналниот инспекторат 

Сите петмина биле на разговор вчера во централата во Скопје. Деновиве се очекува финалната одлука. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK