Сре03202019

Последна промена01:03:51 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Работна средба меѓу претставници на Охрид Трчат и СВР Охрид

Работна средба меѓу претставници на Охрид Трчат и СВР Охрид

Сподели

Претставници на Охрид Трчат вчера остварија работна  средба со началникот на СВР Охрид Сашо Смилески.

Целта на средбата  беше заеднички да се разгледа  изработениот сообраќајен проект за атлетскиот викенд, кој втора година по ред ќе се одржи во Охрид. Посебен акцент беше посветен на безбедноста на граѓаните и учесниците во трката. 

 

Асоцијацијата за спортови „Спорт за сите-сите за Спорт“ која го организира Охрид ТрчаТ ги започнува финалните подготовки за настанот кој ќе се одржи на 3 јуни, информира Иван Цветкоски директор на трка.

Сите заинтересирани граѓани и компаниии за атлетскиот викенд Охрид ТрчаТ може да се  пријават на официјалната страна „ohridtrcat.mk“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK