Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Хотел „Палас“ - отпад во срцето на Охрид

ФОТО: Хотел „Палас“ - отпад во срцето на Охрид

Сподели

Што се крие зад параваните на затворениот со години хохотел „Палас“? Објективот на Охриднет ви ја пренесува грдата слика.

Некогашниот двор на своевремено еден од најубавите хотели во градот денес е прав отпад. Расфрлана дотраена техника, мебел, ламарини и што ли уште не ...... 

За жал пропаднаа најавите за реконструкција и враќање на сјајот на хотелот во строгиот центар на градот. „Палас“ ќе остане како нем сведок во распаѓање и ќе ги потсетува оние кои се сеќаваат на едно убаво време. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK