Сре03202019

Последна промена01:03:51 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Малолетник со охридско југо удрил во бетонски ѕид

Малолетник со охридско југо удрил во бетонски ѕид

Сподели

На 10.05.2018 година околу 17.00 часот на регионалниот пат Мавровска крстосница кон Дебар, 13 годишен малолетник од Кавадарци управувајќи патничко моторно возило „Југо“ со охридски регистарски ознаки со прикачена лесна приколка удрил во бетонски ѕид.

Од незгодата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот кој по укажаната лекарска помош во Ургентен центар Гостивар  е пренесен во Комплекс клиники "Мајка Тереза". Сопатниците во возилото, неговиот татко Ш.Д.(31) од Кавадарци и М.М.(37) од Гостивар, се здобиле со телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK