Пет01182019

Последна промена09:01:15 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВИДЕО: Погледнете го промотивното видео за 1000 години Охридска архиепископија

ВИДЕО: Погледнете го промотивното видео за 1000 години Охридска архиепископија

Сподели

Охрид во знакот на милениумскиот јубилеј на Охридската архиепископија.

Овој голем значаен настан  достојно ќе се одбележи во градот домаќин. Вчера беше промовирано и прекрасното промотивно видео за одбележувањето на 1000 години Охридска архиепископија.

Видеото е во режија на познатиот режиесер од Охрид Илија Пиперкоски, во моментов  шеф на кабинет на градоначалникот Јован Стојаноски. 

Видеото ќе ве понесе низ магичниот Охрид......

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK