Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Силниот ветер повторно го излеа езерото

ФОТО: Силниот ветер повторно го излеа езерото

Сподели

Силниот ветер синоќа предизвика огромни бранови и повторно го излеа Охридското езеро.

Водостојот  на езерото е се уште многу висок.  И денес е на 694, 00 метри надмрска височина, што е повеќе од максимална кота 693,75 м.н.в. Повеќе од два месеци езерото ја надминува и критичната и максималната кота. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK