Пет02152019

Последна промена12:36:29 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Лакочереј ќе се одбележи Спасовден

Во Лакочереј ќе се одбележи Спасовден

Сподели

Утре во село Лакочереј ќе се одбележи Спасовден. 

 

-Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 17 мај 2018 година (четврток), во манастирот „Вознесение Христово - Свети Спас“ - горно Лакочереј Охрид, ќе се служи света архиерејска литургија по повод празникот „Вознесение на Господ Исус Христос - Спасовден“, со почеток во 9.00 часот, на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско - сиднејски г. Тимотеј.

Богослужба ќе има во сите парохиски цркви.

Дебарско-кичевската епархија ги повикува сите свои верници на заедничко прославување на овој празник.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK