Пет02152019

Последна промена12:36:29 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Трето место за Охридската гимназија на државниот натпревар по англиски јазик

Трето место за Охридската гимназија на државниот натпревар по англиски јазик

Сподели

Трето место за Охридската гимназија на државниот натпревар по англиски јазик.

 

На 12. 05 во Скопје во УАКС - University American College беше одржан државниот натпревар по англиски јазик. Гимназијата Св. Климент Охридски во конкуренција на 18 средни училишта повторно постигна одлични резултати. Имено, ученикот Павел Спростран под менторство на проф. Сузана Ристеска го освои третото место.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK