Пет01182019

Последна промена02:27:41 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Градоначалникот на средба со претставници на УЈП

Градоначалникот на средба со претставници на УЈП

Сподели

Градоначалникот Јован Стојаноски, денеска имаше работна средба со заменикот на директорот на Управата за јавни приходи Фарук Омери и раководителот на даночното одделение во Охрид Елизабета Русеска.

На средбата се разговараше за координирање на активностите на општинските и инспекциските служби на Управата за јавни приходи во текот на главната туристичка сезона.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK