Пет01182019

Последна промена09:01:15 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Традиционална матурска парада

Традиционална матурска парада

Сподели

На градскиот плоштад „Св. Климент Охридски“, утре (18.05.2018 г.) , со почеток во 12 часот, ќе се одржи традиционалната матурска парада.

На единаесеттата матурска парада, на Штраусовиот „Квадрил“ , охридските матуранти истовремено ќе танцуваат со нивните врсници од шеесетина градови од Европа.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK