Пет01182019

Последна промена08:42:23 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Градоначалникот на одбележувањето на Спасовден во Лакочереј

Градоначалникот на одбележувањето на Спасовден во Лакочереј

Сподели

На денешното одбележување на големиот верски празник Вознесение на Господ Исус Христос- Спасовден, што се одржа во манастирот „Вознесение Христово-Свети Спас“ во селото Горно Лакочереј, присуствуваше и делегација на општина Охрид, предводена од градоначалникот Јован Стојаноски.

Чествувањето започна со служење на света архиерејска литургија, со која чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј, а продолжи со голем црковно народен собир.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK