Саб03232019

Последна промена10:04:35 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец починал од удар на метален столб

Охриѓанец починал од удар на метален столб

Сподели

Денеска (12.06.) во 11,00 часот е пријавено дека при изведување на градежни работи отштрафување на метален столб од далновод над село Добреноец, кичевско истиот паднал и повредил две лица.

На местото на настанот починал П.Ш.(39) од Охрид додека со повреди се здобил Д.Ѓ.(59) од Крива Паланка. Увидот е во тек.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK