Саб03232019

Последна промена10:04:35 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Бугарки фатени по кражба во Охрид

Бугарки фатени по кражба во Охрид

Сподели

Охридската полиција ги фатила бугарките по кражба во Ваикики и ги почастила со кривична.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „ тешка кражба“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против бугарските државјанки Г.Г.Х.(27) и И.П.Х.(46).
-Пријавените, казненото дело го сториле на 12 овој месец во 19 часот и 30 минути во продавницата „Ваикики“ во Охрид. Искористувајќи згодна прилика и невниманието на З.С. од Скопје, пријавените на дрзок начин од нејзината ташна што ја имала на рамо, одзеле паричник во кој имало 1300,оо денари и лични документи, информира Стефан Димоски,портпарол на СВР Охрид.
Како што нагласи Димоски, по наредба на Јавен обвинител и судија на претходна постапка, во СВР Охрид извршено е препознавање и претрес на пријавените при што пронајдени и одземени се предметите од кривичните дела. Тие се лишени од слобода и со кривичната пријава се предадени во Јавното обвинителство во Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK