Вто02192019

Последна промена12:46:58 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Земјотрес од Албанија ги стресе охриѓани

Земјотрес од Албанија ги стресе охриѓани

Сподели

Во 11 часот денес земјотрес беше почуствуван во Охрид.

Според првичните  податоци на интеренет апликациите за  мерење на јачината на земјотресот,  земјотресот е со јачина од 4,9 степени но со епицентар во Албанија, на околу 35 км од Тирана. Земјотресот беше почуствуван и  во Црна Гора. 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK