Вто02192019

Последна промена11:33:56 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Охрид Вести Струга Каква „помош“ добил крушевчанец во струшко?

Каква „помош“ добил крушевчанец во струшко?

Сподели

Крушевчанец добил помош од жител на Радолишта а потоа добил и ќотек.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.М.(31) од село Радолишта-струшко поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “изнуда“. На 02.07.2018 година околу 03,45 часот кај селото Франгово пријавениот се понудил да му помогне на Ѓ.А.(48) од Крушево, при отстранување на дефект на минибус кој го управувал истиот. Потоа двајцата се упатиле на бензинска пумпа во близина на населбата Теферич, и пријавениот му побарал пари на Ѓ.А. затоа што му помогнал, по што физички го нападнал и му одзел 2.500 денари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK