Пет08232019

Последна промена05:16:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Стартува фестивалот на „Вино и сирење“

Стартува фестивалот на „Вино и сирење“

Сподели

Вечерва и утре ќе се одржи фестивалот на „Вино и сирење“.

 

Производителите ќе имаат можност своите производи да ги презентираат пред посетителите кои пак ќе имаат прилика да ги почувствуваат вкусовите на домашните вина и сирења.

Фестивалот на вино и сирење дава голем придонес за збогатувањето на туристичката понуда на градот во овај период од годината, а и овозможува остварување на директни контакти со претставниците од бизнис секторот.

Програма:

Прв ден (10.08.2018)Петок

17:00 Поставување на штандовите и распоред на учесниците

21:00 Свечено отворање и поздравен говор на претставник од локална самоуправа на општина Охрид
21:15 Презентација и дегустација на производи збогатена со музичка програма (Ансамбл Билјана Јуниор)
24:00 Затворање на прв ден фестивалот


Втор ден ( 11.08.2018)Сабота

17:00 Продолжување на манифестацијата

21:00 Презентација и дегустација на производи збогатена со музичка програма (Оркестар Климе Садило)
24:00 Затворање на фестивалот

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK