Саб03232019

Последна промена10:04:35 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Внимателно на патот Кичево-Охрид

Внимателно на патот Кичево-Охрид

Сподели

Изменет е сообраќајниот режим на патот Кичево-Охрид.

Според АМСМ, на магистралниот пат Кичево-Охрид, на потегот Мала Река-Славеј Планина, се воведува времена измена на режим на сообраќајот.Времената измена на сообраќајот со девијации (преминување од една коловозна лента во друга) е поради изведување градежни работи, а ќе трае до завршување на активностите. За времениот режим веќе е поставена и соодветна сообраќајна сигнализација. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK