Саб03232019

Последна промена10:04:35 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кучињата скитници ги „напаѓаат“ корпите со отпад

Кучињата скитници ги „напаѓаат“ корпите со отпад

Сподели

Превртени корпи и расфрлан отпад е секојдневие во центарот на Охрид.

Неколлкуте чопори кучиња во централното градско јадро , секојдневно ги превртуваат корпите полни со отпад. Барајќи храна  во ѓубрето го расфрлуваат по градските улици. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK