Нед07052020

Последна промена07:53:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кривична за раководител на полициското одморалиште во Охрид

Кривична за раководител на полициското одморалиште во Охрид

Сподели


Раководителот, на свој колега му го ограничил правото за паричен надомест.

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Г.Р.(51) од Охрид, за сторено кривично дело ,,повреда на правата од работен однос”. Во период од 2014 до 2018 година, пријавениот како раководител во Одморалиште на МВР на РМ во населбата ,,Свети Стефан” во Охрид, спротивно на Упатството на МВР на РМ за начинот на евидентирање на реализирани часови на работа на еден вработен му го одзел и ограничил правото за исплата на надоместокот по наведениот основ и му нанел штета од 224.007 денари, која треба да биде исплатена од страна на МВР.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK