Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Заврши Охридскиот хорски фестивал

Заврши Охридскиот хорски фестивал

Сподели

Со доделување на наградите се спушти завесата на годинашниот  Охридски хорски фестивал.

На церемонијата на доделувањето на признанијата за најдобрите присуствуваше градоначалникот Јован Стојаноски. Повеќе информации на следниот линк:

OhridChoirFestival 2018

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK