Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ревијалниот ватерполо турнир го врати Охрид во минатото

Ревијалниот ватерполо турнир го врати Охрид во минатото

Сподели

Вчера и денес во Охрид се одржува ревијален ватерполо натпревар на градското пристаниште. 

 

Учество зедоа ветераните од ватерполо клубови од Скопје, Струга и домаќиот Охрид. Ватерполо ветераните ги потсетија охриѓани на едни убави времиња, кога играњето ватерполо на градското пристаниште беше традиција. Денес за жал ниту Охрид ниту Струга немаат ватерполо екипи, бидејќи во двата градови  нема затворен базен за тренинзи. Со години се чека изградбата на затворениот базен за повторно да заживеат водените спортови. 

Инаку ревијалниот  ватерполо турнир е со хуманитарен карактер.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK