Вто03262019

Последна промена03:22:04 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Стојаноски организира дискусија за напредокот на Македонија кон ЕУ

Стојаноски организира дискусија за напредокот на Македонија кон ЕУ

Сподели

Во согласност со определбата на Владата на Република Македонија за партнерство со граѓанското општество во процесот на креирање и спроведување политики, градоначалникот на Охрид  организира  дискусија за актуелни прашања од посебно значење за напредокот на Република Македонија.

 

Дискусијата ќе се одржи на денес - 13 септември (четврток) 2018 година со почеток во 19:00 часот, во Големата сала на Општина Охрид. На дискусијата ќе се разговара за пристапувањето на Република Македонија кон Европската Унија и НАТО алијансата, како и за претстојниот референдум кој ќе се одржи на 30 септември 2018 година, а во истата ќе учествува Градоначалникот на Општина Охрид Проф. д-р Јован Стојаноски.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK