Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Промоција на романот „Бел демон“

Промоција на романот „Бел демон“

Сподели

Во организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ утре – петок  во 12 часот во „Прличевата одаја“ќе биде промовиран  романот „Бел демон“ од Славко Илоски од Струга.

 

Според промоторот  - писателот Тоде Илиески, се работи за успешна  дебитантска објава на Илоски од жанрот – хорор, ретко застапен на овие простори.

Романот „Бел демон“е приказна за темната страна на животот и за лавиринтот од кој тешко се излегува. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK