Нед07212019

Последна промена10:58:49 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Традиционална крводарителска акција

Традиционална крводарителска акција

Сподели

Црвен крст Охрид ја најавува традиционалната крводарителска акција која во соработка со ТАМАРО МАРКЕТИ ќе се реализира на 15.09.2018 г. (сабота) од 10-14 ч. во Центарот за култура „Григор Прличев“, Охрид.

 

Со цел да се задоволат потребите за крв и крвни продукти во здравствените установи во Охрид ги  покануваме нашите хумани сограѓани да бидат дел од оваа крводарителска акција и заедно со вработените во маркетите ТАМАРО ја даруваат драгоцената течност. Учесниците на оваа крводарителска акција ќе имаат можност да уживаат во бројни креативни содржини и вкусат специфични производи подготвени од партнерот на оваа крводарителска акција ТАМАРО МАРКЕТИ. Секој крводарител маркети Тамаро ќе го изненадат со подарок.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK