Саб04202019

Последна промена12:19:53 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид За контрола на дијабетесот ќе се дебатира во Охрид

За контрола на дијабетесот ќе се дебатира во Охрид

Сподели

Едукативната работилница за контрола на дијабетесот ќе се одржи утре во општинската сала.

Утре со почеток во 16 часот и 30 минути, во салата на општината ќе се одржи Едукативна работилница за контрола на дијабетесот и броење на јагленохидрати во исхраната. на работилницата предвидени се две работни теми: „Основа за добра контрола на гликемиите кај дијабетесот“ и „Регулиран дијабетес – сочуван вид“. Работилницата е во организација на Здружението на дијабетичари Охрид, Асоцијација за детски дијабетес на Македонија „Баланс МК“ и „Систина Офталмологија“-Битола.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK