Пон05272019

Последна промена11:17:17 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Цвеќе пред спомен обележјата на великаните од НОБ

Цвеќе пред спомен обележјата на великаните од НОБ

Сподели

Во  рамки на чествувањата посветени на 11 Октомври  - Денот на народното востание, делегација  од општина Охрид  предводена од градоначалникот Јован Стојаноски и останати претставници од јавниот и политички живот од градов ,  денес положија  свежо цвеќе на Спомен обележјето од НОБ во градскиот парк, во дворниот простор на Основен Суд –Охрид и Економското училиште, „Св. Кирил и Методи“. Цвеќе беше положено  и на спомен обележјето кај градски гробишта.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK