Пон05272019

Последна промена11:17:17 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Инцидент пред казино во Охрид

Инцидент пред казино во Охрид

Сподели

Инцидентот го предизвикал 50 годишен охриѓанец, бил во алкохолизирана состојба.

Синоќа околу 21 часот, пред казино лоцирано на улицата „Партизанска“ во Охрид, лицето А.Б.(50) од Охрид го нарушил јавниот ред и мир.Тој, во видно алкохолизирана состојба,се обидел да влезе во објектот, што му било оневозможено од страна на работникот на обезбедување. Поради тоа, А.Б. почнал да вика на висот тон и непристојно да се однесува употребувајќи навредливи зборови кон него.
Со цел да се спречи натамошниот тек на нарушувањето, А.Б. е приведен во полициска станица, стои во соопштението од канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид.
Инаку, деновиве СВР Охрид имаше неколку слични интервенции кога имаше кршење на излози на казиното и на неколку други соседни објекти но и кршење на апарати во казино од страна на пијан охриѓанец.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK