Саб04202019

Последна промена12:19:53 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охридскиот градоначалник со поддршка на теквондистот Јовчески

Охридскиот градоначалник со поддршка на теквондистот Јовчески

Сподели


Градоначалникот Јован Стојаноски, денес, оствари средба со теквондистот Василија Јовчески.

Теквондистот Јовчески го освои трето место на балканскиот теквондо шампионат.Градоначалникот му честиташе за постигнатиот успех и му посака во иднина да нижи уште поголеми успеси и дека може да смета на неговата поддршка.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK