Саб04202019

Последна промена12:19:53 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид АСФАЛТИРАЊЕ ВО РАЧА

АСФАЛТИРАЊЕ ВО РАЧА

Сподели

Започна асфалтирање во населбата Рача.

Во текот на вчерашниот ден, се вршеше асфалтирање на неколку помали улички во населба Рача.Вкупната должина на асфалтираната површина изнесува 360 метри.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK