Саб04202019

Последна промена12:19:53 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Расчистен патниот правец Охрид-Подмоље

Расчистен патниот правец Охрид-Подмоље

Сподели

„Комуналец“ исчисти кај петљата.

Екипите на „Охридски Комуналец„ реализираа акција за расчистување на делницата од магистралниот пат Охрид-Скопје од сообраќајната клучка на влезот во Охрид (петља) до с.Подмоље. Расчистен е расфрланиот ситен комунален отпад (пластична и картонска амбалажа, лименки и др.) околу коловозните ленти. Ангажирани беа 6 (шест)  комунални работници и подигнати се 30 вреќи отпад.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK