Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Двајца охриѓани искасани од кучиња,имаат тешки повреди

Двајца охриѓани искасани од кучиња,имаат тешки повреди

Сподели

Четири расни кучиња-домашни миленици ги нападнале и ги растргнале луѓето.

На петти јануари оваа година, околу 16 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, В.Т. (53) од Охрид била нападната од кучиња сопственост на В.Б.(38) од Охрид. Притоа, И.М.(50) од Охрид се обидел да и помогне, но и тој бил нападнат.
-Двете лица се здобиле со тешки телесни повреди и пренесени во Општата болница во Охрид, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.Димоски нагласи дека по целосно документирање на случајот, СВР Охрид против В.Б.(38) од Охрид-сопственик на кучињата, СВР Охрид ќе поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK